Bloog Wirtualna Polska
Są 1 277 153 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Skoczyć czy nie skoczyć oto jest pytanie

poniedziałek, 10 stycznia 2011 20:40

Pewnie wielu ludzi, zwłaszcza początkujacych skoczków zadaje sobie to pytanie, gdy jest juz tam w górze. Z ziemi wydaje się to takie proste, łatwe, wziadasz do samolotu, lecisz, skaczesz i tyle, ale gdy jest się tam w górze to juz nie jest takie oczywiste. Strach to normalne uczucie towarzyszącze człowiekowi. I chyba dobrze jest gdy się jeszcze doznaje tego uczucia, bo człowiek, który niczego się  nie boi, moim zdaniem daleko nie zajdzie. W chwilach zwątpienia warto przypomnieć sobie, że jest sie dobrze zabezpieczony, że ma się spadochron, skacze się z instruktorem w przypadku skoku tandemowego. Po chwili strach przechodzi.

Życzę powodzenia :)


Podziel się
oceń
0
1

komentarze (15) | dodaj komentarz

Skakanie z instruktorem

wtorek, 21 grudnia 2010 19:29

Skok spadochronowy w tandemie jest wykonywany z instruktorem. Aby przystąpić do takiego skoku, wpierw trzeba przejść krótkie szkolenie pod okiem instruktora, które ma na celu przygotowanie nas teoretycznie do takiego skoku. Dodatkowo uczestnik otrzymuje odpowiedni sprzęt, z którym również musi się zapoznać. Cały skok rozpoczyna się na wysokości 4000 metrów skokiem z samolotu. Potem spada się przez 50 sekund z zamkniętym spadochronem z prędkością około 200 km/h. Dopiero na wysokości około 1500 metrów następuje otwarcie spadochronu. Plusem takich skoków jest to, że uczestnik nie musi się tak naprawdę o nic martwić, gdyż wszystkie najważniejsze czynności wykonuje instruktor, który jest dokładnie nad nami. My za to możemy podziwiać niesamowite widoki i sterować spadochronem, jeśli mamy na to ochotę. Cały skok trwa około 6 minut i potem nie pozostaje już nic innego, jak tylko miękkie lądowanie. Bez wątpienia wrażenia i emocje z takiego skoku są niezastąpione. Nie może się z nimi równać żaden inny sport ekstremalny. Plusem jest to, że nie ma znaczenia kto skacze, bo skakać może każdy niezależnie od wieku czy wagi. Nie trzeba kończyć żadnych szkoleń, a jedynie przejść krótki teoretyczny kurs, nie trzeba robić badań lekarskich. Wystarczy tylko zdecydowanie mobilizacja, odrobina odwagi i szalony pomysł, aby wzbić się w przestworza i przez 6 minut znaleźć się w zupełnie innym, jakże magicznym świecie. Tandemowy skok, to chwile niezapomniane do końca życia, dzięki którym choć przez chwilę poczujemy się wolni.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (16) | dodaj komentarz

Nowoczesny prezent choinkowy

wtorek, 21 grudnia 2010 19:27

 Skok spadochronowy można z powodzeniem zastosować jako prezent pod choinkę. Będzie to bez wątpienia prezent niecodzienny i niestandardowy. Jednak właśnie taki nieprzewidywalny prezent sprawi najwięcej satysfakcji i z pewnością na zawsze pozostanie w pamięci naszej oraz bliskiej nam osoby. Będzie to prezent ekstremalny. Zgodnie z maksymą nie ilość ale jakość w przypadku prezentu na gwiazdkę, prezent skok może być tego doskonałym przykładem. Z doświadczenia instruktorów spadochronowych i wrażeń osób obdarowywanych oraz rodzin im towarzyszących ekstremalny prezent, jest to idealny prezent na gwiazdkę dla każdego, tym bardziej, że z reguły odbywa się on jako skok tandemowy, który nie wymaga szkoleń czy badań lekarskich ani też specjalnych predyspozycji fizycznych. Dzięki niezapomnianemu i niesamowitemu przeżyciu, jakim jest skok tandemowy prezent taki będzie jedynym i niepowtarzalnym upominkiem świątecznym, jakiego osoba obdarowana nigdy nie zapomni. Będzie to wyjątkowa chwila w jej życiu. Z takim podarkiem nie równa się żaden zakupiony przedmiot czy jakikolwiek inny wykupiony kurs. Ekstremalny prezent wywoła niepowtarzalną euforię u każdego: mamy, taty, brata, siostry czy nawet babci i dziadka. Tu nie ma reguł, kto taki skok wykona – jednakowo będzie to niezapomniana Gwiazdka.

Skok w tandemie jako prezent na Gwiazdkę to średnio 40% skoków tandemowych wykonywanych w sezonie. W dalszym ciągu oryginalny ekstremalny prezent, ale coraz bardziej popularny. Jeśli chcemy docenić bliską nam osobę i pokazać, jaka jest wyjątkowa – skok spadochronowy jest najlepszym wyborem.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (19) | dodaj komentarz

Kurs AFF swobodnego spadania

wtorek, 21 grudnia 2010 19:25

 Kurs AFF jest najlepszą i najbardziej efektywną nauką swobodnego spadania. Po ukończeniu takiego kursu, skoczek jest przygotowany i ma możliwość wykonywania samodzielnych skoków z 4000 metrów. Kurs takie składa się z dwóch części. Pierwszą z nich jest część teoretyczna, której celem jest przygotowanie i zapoznanie kursanta z takimi czynnościami jak odpowiednia pozycja spadania, podstawy przemieszczania się w powietrzu, sterowanie spadochronem, lądowanie oraz procedury awaryjne. Drugą częścią jest część praktyczna, której zadaniem jest trenowanie ucznia na uprzęży oraz obejmuje także skoki. Zazwyczaj dwa pierwsze skoki są wykonywane w asyście dwójki instruktorów, zaś kolejne już tylko z jednym. Zadaniem instruktora jest towarzyszenie kursantowi podczas swobodnego spadania, korygując sylwetkę do momentu otwarcia spadochronu. Podczas każdego skoku, kursant wyposażony jest w spadochron główny typu ''skrzydło''. Oprócz tego posiada spadochron dodatkowy oraz automat spadochronowy "Vigil i niezbędny osprzęt spadochronowy w postaci kasku, gogli, kombinezonu i radia. Cały osprzęt powinien być najnowszej generacji i zapewniać pełne bezpieczeństwo. Zazwyczaj dodatkowym wymogiem szkolenia jest posiadanie ubezpieczenia OC na kwotę 10 000 SDR czyli ok. 50 000 zł. Trzeba również przejść badania lekarskie klasy III, które obejmują między innymi badania kręgosłupa, morfologię oraz EKG. Kursy organizowane są zazwyczaj na czas weekendu i rozpoczynają się w piątek wieczorem od części teoretycznej.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (15) | dodaj komentarz

Szkolenie dla spadochroniarzy

wtorek, 21 grudnia 2010 19:22

AFF jest to skrót pochodzący z języka angielskiego, który oznacza Accelerated FreeFall, czyli przyspieszoną naukę swobodnego spadania. Jak sama nazwa wskazuje jest to metoda szkolenia spadochronowego, którego celem jest szybkie przygotowanie laika-skoczka do wykonywania samodzielnych skoków spadochronowych. Szkolenie takie składa się zazwyczaj z dwóch części: pierwszą jest część teoretyczna. Szkolenie rozpoczyna się przed pierwszym skokiem i trwa przez cały okres szkolenia. Część teoretyczna uczy, jak postępować w przypadku sytuacji awaryjnych oraz zapoznaje ucznia z działaniem i funkcjonowaniem sprzętu. Po każdym skoku z reguły uczeń dostaje uwagi na temat swoich błędów popełnionych podczas skoku. Zazwyczaj omawia się je z instruktorem na podstawie filmu, jaki zostaje nagrany podczas skoku. Drugą częścią szkolenia jest część praktyczna, na którą składają się ćwiczenia praktyczne, czyli ćwiczenia na uprzęży, gdzie uczeń uczy się wyczepiania spadochronu głównego i otwierania zapasowego oraz skoki. Skoki podczas szkolenia są wykonywane co najmniej z 3000m, ale zwykle jest to 4000m. Zarówno uczeń, jak i instruktor posiadają radio, przez które uczeń po otwarciu spadochronu otrzymuje wskazówki co do postępowania podczas lotu. Wskazówki dotyczą też prawidłowego wylądowania w wyznaczonym miejscu. Szkolenie takie wymaga od ucznia przejścia siedmiu poziomów. Pokrywa się to z liczbą skoków potrzebnych do opanowania wszystkich niezbędnych umiejętności. Końcowym etapem jest opanowanie umiejętności otwierania spadochronu, utrzymywania stabilnej sylwetki oraz przemieszczania się do przodu i powracania do płaskiej pozycji.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (18) | dodaj komentarz

sobota, 20 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  6 935  

Kalendarz

« styczeń »
pn wt śr cz pt sb nd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Archiwum

O moim bloogu

Kursy latania AFF, kursy spadochronowe, porady jak skakać, jak latac, gdzie i z kim skakać. Wszystko na temat spadochroniarstwa w polsce! Kultowe artykuły i porady!

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Ulubione strony

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 6935

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Pytamy.pl